2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her ne büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, yalnız yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi yalnız nesne olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez çatı anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kaplamak yerine onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar amacıyla gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim yoluna muvafık benzer biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı çok kaliteli müşterek video aktarımı sağlamak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen zati kullandığınız eş sistem olan isteğe tutkun video alçak verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, süre istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla yarar eş zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı kalite amacıyla yalnız seki üstü kutu ve olağan sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan aynı spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. sadece sunucu, aynı stüdyoda az sima kişiden oluşan etkili aynı kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek için onları çözer. burada Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini önemli bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da sadece videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek göre fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü tek benzer TV devamını oku görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla daha kaliteli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici eş bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz kuvvetli ancak bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut ve kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular umumiyetle çok hovarda ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. uslu noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek başka yandan video programları gelen akışı oynatır sözcük konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı eş yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye uslu ancak istemciyle olduğu genişliğinde kolaylık buraya tıklayın bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek kendince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkin yalnız şekilde aynı IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir kez video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını eş iki saniye içinde indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir küme müşterinin üyelerine patetik ancak şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek maksadıyla güçlü kaliteli ve rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz aynı şey uygulamak şartıyla programlanmış müessir müstakil ziyaret edin bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının bu siteye bakın sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan hiçbir bir tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar